Biuletyn PTLiFN 1/2023

BIULETYN POLSKIEGO TOWARZYSTWA LOGIKI I FILOZOFII NAUKI
Numer 1 (CZERWIEC-LIPIEC 2023)

1. NOWA ODSŁONA STRONY INTERNETOWEJ TOWARZYSTWA

Z przyjemnością informujemy, że strona internetowa Towarzystwa PTLiFN została zmodernizowana. Zapraszamy do jej odwiedzenia:

http://logika.net.pl/

2. KONFERENCJE, SEMINARIA, WEBINARIA

ZAPOWIEDZI KONFERENCJI

Przypominamy, że w Łodzi, w dniach 11-16 września 2023 r., odbędzie się XII Polski Zjazd Filozoficzny. Więcej informacji na stronie internetowej konferencji:

https://www.zjazdfilozoficzny.uni.lodz.pl/

W dniach 22-24 listopada 2023, w Toruniu odbędzie się, organizowana przez Katedrę Logiki UMK, konferencja Bridges between Logic, Ethics and Social Sciences. 70 years of STUDIA LOGICA (BLESS – Od logiki do etyki i nauk społecznych). Konferencja organizowana jest w ramach serii Trends in Logic (jest to już XXIII edycja). Konferencja BLESS jest poświęcona zastosowaniu narzędzi formalnych (logicznych i matematycznych) do zagadnień związanych z zachowaniem się i działaniem jednostek oraz grup ludzi, czyli zagadnień zwyczajowo zaliczanych do zakresu etyki i nauk społecznych. Konferencja łączy tradycyjne podejścia do zagadnień normatywnych ze współczesnymi aplikacyjnymi podejściami do problemu działania i zachowania, takimi jak np. Sztuczna Inteligencja. Organizatorzy zachęcają do składania propozycji referatów. Termin składania referatów upływa 30 sierpnia. Więcej informacji na stronach konferencji:

https://bless.umk.pl/

https://sites.google.com/view/trends-bless-2023/home

3. KSIĄŻKI

W ramach uzupełnienia informacji dotyczących książek wydanych w 2022 roku informujemy, że nakładem wydawnictwa Copernicus Center Press ukazała się pozycja „Leksykon logików polskich 1900–1939” pod redakcją A. Dąbrowskiego, M. Hoły-Łuczaj, A. Schumanna, K. Szocika i J. Woleńskiego, Kraków 2022.

4. KONKURSY, NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

W dniu 31 maja 2023 r. na stronie internetowej Towarzystwa PTLiFN ogłosiliśmy V edycję konkursu o Nagrodę Naukową im. Jana Łukasiewicza. Termin zgłaszania wniosków mija 31 lipca 2023 r. Więcej informacji na stronie:

http://logika.net.pl/v-edycja-konkursu-o-nagrode-naukowa-im-jana-lukasiewicza/#more-2134

5. PRACA W PROJEKTACH BADAWCZYCH

Polecamy Państwa uwadze ogłoszenie o konkursie na stanowisko Postdoc in logic of names at NCU in Toruń w projekcie NCN prowadzonym przez Profesora Andrzeja Pietruszczaka. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 sierpnia 2023 r., więcej informacji na stronie internetowej PTLiFN.

http://logika.net.pl/postdoc-in-logic-of-names-at-ncu-in-torun/#more-2210

6. INNE

Zachęcamy Członków PTLiFN do regularnego opłacania składek członkowskich. Przypominamy, że od 1 lutego 2016 minimalna składka roczna wynosi 30 zł od osoby. Numer konta bankowego znajdą Państwo na stronie internetowej:

http://logika.net.pl/skladki/

Zachęcamy kierowników projektów badawczych do wykorzystania kanałów komunikacyjnych PTLiFN – takich jak ten biuletyn – do rozpowszechniania informacji o otwartych konkursach i możliwościach podjęcia pracy.
Prosimy również o zgłaszanie wszelkich informacji dotyczących pola zainteresowań Towarzystwa do następnego biuletynu na adres Sekretarza PTLiFN, dra Mateusza Klonowskiego ptlifn.sekretarz@gmail.com, do 15 września 2023.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2023, Biuletyn. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.