Prof. J. Woleński laureatem Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2013

Rada Fundacji na rzecz Nauki Polskiej wyłoniła laureatów Nagrody FNP. Tegoroczni zwycięzcy to: prof. Andrzej K. Tarkowski, prof. Sylwester Porowski, prof. Marek Żukowski i prof. Jan Woleński.

Nagroda Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest przyznawana polskim uczonym za osiągnięcia naukowe, które „przesuwając granice poznania, otwierają nowe perspektywy badawcze, wnoszą wybitny wkład w postęp cywilizacyjny i kulturowy naszego kraju oraz zapewniają mu znaczące miejsce w światowej nauce”. Nazywana polskim Noblem, jest najpoważniejszym wyróżnieniem naukowym w naszym kraju. Nagroda jest przyznawana od dwudziestu dwóch lat. Jej wysokość wynosi obecnie 200 tys. zł.

Profesor Jan Woleński jest laureatem Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2013 w obszarze nauk humanistycznych i społecznych „za wszechstronną analizę prac szkoły lwowsko-warszawskiej i wprowadzenie jej dokonań do międzynarodowego dyskursu współczesnej filozofii”.

Zarząd Polskiego Towarzystwa Logiki i Filozofii w imieniu własnym i członków Towarzystwa składa Profesorowi Woleńskiemu, członkowi Towarzystwa i jego byłemu prezesowi,  serdeczne gratulacje i życzenia dalszej owocnej pracy dla dobra polskiej nauki.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.